Çok Büyük Bir Derdi Olan Adam #1

Çok büyük bir derdi olan adam o sabah yatağından çıkıp da şöyle bir dışarıya göz attığında bir anda kederlenivermişti, aklından önceki gece yaşadığı tüm o şeyler geçti ve ufka daldı… Melankoli, hüzün falan. Sonra kahvaltı için Köşem Dürüm’den 2 Adana söyledi, bol acılı, Adanalar gelince hemen yedi ve ayran içti.

Telefon acı acı çaldı. Yok yok acı değil normal bir şekilde çaldı beybiboy yu sıtey on may mayynd fulfil may fenteziii şeklinde sözlere sahip melodi kulaklarını doldururken, telefonu yanıtladı. Dün gece barda tanıştığı esmer hatun Kimbırli arıyordu, hemen doğruldu, Kimbırli onu evine davet etmişti.

Çok büyük bir derdi olan adam Kimbırli’ye gidip kendisi için hazırlanan kahvaltı sofrasını görünce şaşırdı, yiyemezdi çünkü çok büyük bir derdi vardı, ürperdi, Kim, ısrar etti , elleriyle yedirdi adamı… Ve işte tam o anda çok büyük bir derdi olan adamın bağırsaklarında dalgalanmalar başladı, işte geliyordu, ürperdi, zaten adam sürekli ürperiyor idi. Kimbırli’nin uzattığı sigarayı içmeye başlamasıyla bağırsaklar daha hızlı dalgalanır olmuştu, kıçını içeri doğru büküp duruyordu, uca gelmesin kaka, aman pırtlamayayım diye; fakat sigaradan çektiği her nefes, kendini sıkmaktan terleyen alnında bir damlacık oluyordu.

Kimbırli, sıcak oldu ben üstümü değiştireyim, diyerek odasına yöneldi, az sonra olacaklar aşikardı: pompiş… Ama tam öncesinde bu olmamalıydı… Yine kederlendi adam ve göz ucuyla koridora baktı, sonra kalktı, başka çaresi yoktu. Tuvalete girdi ve bütün ihtişamıyla çıkarttı o bağırsak düşmanı melun kakayı… Tam da beklediği gibi sifonu çektiği halde gitmedi kaka, öylece durup durdu suyun içinde, öyle mağrur, öyle asi, öyle müşkülpesentti ki… Adam biliyordu ne yaparsa yapsın gitmeyecekti oradan; çünkü hep böyle yapıyordu, o kadar kalındı ki parçalara bölünmeden gitmesi her defasında dünyanın en zor işi oluyordu…

İşte yine süt gibi, cillop gibi hatunu, kırmızı seksi geceliğiyle (yani tam da görememişti ama muhtemelen öyledir, genelde öyle olurdu) odasında ve sevgili kakasını da tuvalette bırakıp hızla uzaklaştı, çok büyük bir derdi olan adamın derdinin dermanı asla bulunamayacaktı, bilimadamlarına telefon etmesi gerektiğini düşündü ve bir taksiye atladı…