on kaplan gücünde ölüm timi

“feride’nin dötü” laf öbeğini gogila sordurup sayemde sitemize ulaşan pornosever kardeşimizi duyduktan sonra yaşadığım şok ve bilumum yere yatıp kopma cereyanlarının ardından, yeniden yazabilitem geldi.
Zira “on kaplan gücünde hababam” kıvamında olan sevgili sınıfım bir miktar yaşamımı zorlaştırıyor. Sadece bir miktar(!) ama. Bir enerji itelemesi gerekiyormuş vesselam.
Ha bir de sınıfımı anlatayım diyorum, yüksek sabrınıza sığınarak.
Sevgili günlük kıvamında:

Pazartesi:
Ercan evladım okulun inşaatı için kullanılan paslı su deposundan su içmiş. Bahçe nöbetçisi olan arkadaşım bir panik yanıma geldi, “öğrencin bu sudan içmiş” diye. Elim ayağıma dolaştı, “oğlum içtin mi bu sudan?” diyorum, korkmuş bizim panik halimizden, inkar ediyor o da.
Hiç su yokmuş, çölde kalmış gibi gidip o sudan içiyor, sebep ne? Sebebim olmak. Öğretmen katili kılıklı…

Salı:
Vedat kalemtıraşı ile parmağını kesmiş teneffüste. Nasıl kan akıyor parmağından. Bakmaya dayanamıyorum ama o yara bandını parmağına yapıştırmam gerekiyor. Şapır şapır damlayan kan, mütemadiyen ağlayan bir çocuk, kendisini kan tutan öğretmeni.

Çarşamba:
Gönül, ağabeyi vedat’ın beslenmesini yemiş. Vedat sürekli ağlıyor. “öğretmeniiiiim beslenmemi yemiş göönüll” diye. “E vedat’ım sen de onun beslenmesini ye, aynı kuru ekmek değil mi?” dedim. Vedat ağlamaya devam etti yine: “öğretmenim ama benim ekmeğim güzeldi, onun ki değil” diye, sonra kendi ekmeğinden kalmış olan son bir parçayı gösterdi bana. “bunun gibiydi öğretmenim benim ekmeğim” dedi. O an jeton düştü bende. anneleri ne güzel seçim yapmış evlatlarının arasında. Kızına bayat, sönük bir parça ekmek koymuş, oğluna da mayalı, taze ekmeklerden. Kız da haliyle o ekmeğe heves etmiş, yemiş. Vay dünya vayy. Bu çocukların babası annelerinin üzerine kuma getirmek istedi, genç bir kızı kaçırmaya teşebbüs ederken yakalanıp hapse düştü. Anneleri hala “erkeğim benim” derdinde ya, bu da böyle bir ahvaldir.

Perşembe:
Basamak kavramını öğretiyordum matematikte. bunun için kuru fasulyelerden faide görecektik kendimizce. Kuru fasulyeleri onar onar grupla, say, kalan birlikleri hesapla vs…
Elbette evdeki hesap çarşıya uyar mı? Söz konusu şey benim sınıfımsa asla!
Zemzem çocuk kuru fasulyeleri yemeye kalkınca, fasulyeler nefes borusuna kaçınca…
Devamı elm sokağı kabusu part 89

Cuma:
Akşam, istiklal marşı törenin ardından:
“sana hamdolsun allah’ım, bu hafta da canımı almana ramak kalmışken almadın. Nasip olursa haftaya, azrail’in nedimeleri öğrencilerimin yeni çalışmalarında görüşelim. Amin!”

Reklamlar