kitap çalma rehberi

Yorum�Yorumlar yazan: Oscar Wilderness on 23 Oct 2009 19:06
“…dostum yüreğine sağlık gerçekten değerli bilgiler bunlar : ))))

ben daha teknik bir yorum yapıcam; kitabın yüksek ihtimal arka kapağının iç tarafında, içinde 3 adet metal şerit olan kabarık bir barkod göreceksiniz. kitabı çaldığınıza zaman öttüren zımbırtı o. onu bir çıkarın, bakalım ne olacak?…”

evet neler olacağını, internet sayesinde öğreniyoruz, bu kısım teknik cinlikler düşünecek arkadaşlar içindir:

[Radyofrekans etiketleri. Bir kırtasiyeci, müzik mağazası ya da hediyelik eşya dükkanı. ]

“Daha küçük ebatlardaki ürünlerde, özellikle, kitap ve kırtasiye ürünlerinde, kaset ve CD’lerde, kare biçiminde, kalın kağıt etiketler görebilirsiniz. Sıradan bir kağıt parçasını andıran bu etiketlerin arkasına baktığınızda, ya da ışığa tuttuğunuzda, iç yüzeylerinin, ince bir metal katmanından üretilmiş bir sarım içerdiğini göreceksiniz. Satın aldığınız ürünün etiketini evde söküp inceleyebilirsiniz. Bu tip etiketler, hemen göze çarpan bu sarımın yanısıra, genellikle, basit birer kapasitör ve diyottan ibaret olan elektronik devre bileşenlerine de sahiptirler. Radyo frekanslı etiket adıyla anılan bu ürünler, çıkıştaki elektromanyetik dedektörü uyarmamaları için, kasada çok güçlü bir manyetik dalga yardımıyla diyotları yakılarak kalıcı olarak devre dışı bırakılmaları gerekiyor.”

kitabı çalmak üçün, önce kasadaki manyetik dalgayı kapıyoruz ondan sonra istediğiniz kitabı çalabilirsiniz arkadaşlar. bunda herhangi bir ahlaki sorun yok.

Reklamlar